sobota, stycznia 17, 2009

Co dla Panów na wiosnę? Służę.

Jeśli chodzi o męskie kolekcje na tegoroczną wiosnę, to po wstępnym przejrzeniu, tego co proponują czołowe marki, jestem gotów oddać swój głos na propozycję Burberry Prorsum. Ten dom mody (niedawno obchodzący 150 rocznicę powstania) odkąd jego głównym projektantem został Christopher Bailey, przeżywa prawdziwy renesans. Umiejętne sparafrazowanie osławionej kratki, dało świetne rezultaty. Młody projektant potrafił na nieco podstarzałym fundamencie wybudować coś niezwykle nowatorskiego, świeżego i (nie bójmy się użyć tego słowa) cool, ale jednocześnie szanującego historię i tradycję tej wielce zasłużonej dla świata mody marki. Marki, która była i jest kwintesencją brytyjskości. Wspomniana kolekcja doskonale wpisuje się w ten obraz. Angielska melancholia (czasem przechodząca w smutek) została tu uzyskana głównie przy pomocy użytych kolorów (piękne są szczególnie zielenie i żółcie) oraz zastosowanych cieniowań i w niektórych przypadkach połyskujących materiałów zestawionych z matowymi. Za stylową nonszalancję odpowiadają świetnie skrojone marynarki zakładane na porozciągane i głęboko wydekoltowane cardigany - warstwowość najlepszego gatunku. Tradycji cześć oddają trencze i płaszcze, z których zawsze słynęła ta marka - w wydaniu na ten sezon w pięknych kolorach. Eleganckie, ale jednocześnie bezpretensjonalne są perfekcyjnie wykonane buty. No i te spodnie - wąskie, nieco przydługie, przez co marszczące się na całej długości, ale oczywiście z obowiązkowym kantem, np. te niebieskie - cudowne. A co jest cool? Cool są kapelusze;-)
Jak pisze Tim Blanks na portalu style.com nie należy zbyt serio traktować głębokich dekoltów odsłaniających dużą część klatki piersiowej - zostały one zastosowane po to, by nadać lekkości głównym elementom kolekcji, którymi jak podkreśla sam projektant - są trencze, płaszcze i kurtki. Efekt rzeczywiście został osiągnięty.
Ciekawostką jest fakt, że chyba jeszcze nigdy wcześniej kolekcja męska i damska tego domu mody nie były tak zintegrowane, tak silnie wzajemnie się inspirujące i przez to przenikające, co wyszło zdecydowanie na dobre obydwu kolekcjom. Taki zabieg może okazać się trendem na najbliższe sezony - nigdy wcześniej męska i damska moda nie były tak blisko siebie i wydaje się, że zbliżanie będzie wciąż postępować.

Slideshow ze zdjęciami całej kolekcji tutaj.

6 komentarzy:

Colourblind pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Colourblind pisze...

mnie się bardzo podoba intergracja rzeczy męskich z damskimi.. w sensownych granicach.. ciekawa tylko jestem co o tej koncepcji sądzą panowie..

Anonimowy pisze...

Fajna muzyka nawet na tym gejowskim blogasku ;)

"Une very stylish fille" pisze...

Co powiesz na A.McQueen's fashion show? Jak dla mnie same smakołyki. Oczywiście, troszeczkę tendencyjnie, ale ciekawie. Piękne trencze. Pomimo klasycznego wzorca, designer postarał się przełamać konwencje (patrz na klapy płaszcza).Dodatkowo, uwielbiam pokazy na których coś się dzieje, tudzież mamy fashion, characters and atmosphere. Pięknie i teatralnie. (Ukłony w strone Polskich projektantów, którzy stawiają na interesujące rozwiązania catwalks- Woliński oraz Paprocki&Brzozowski).

Anonimowy pisze...

Hejka,
Czy ja moglabym prosic Szanownego Blogowicza o taki wpis pt: 'Co dla Pań na wiosnę? Służę.' Naprawde, bardzo prosze :-)
Pozdro600,
iwonka ('systematyczna' czytelniczka myslakowania)

myslak pisze...

Już jest taki post, tylko ma trochę inny tytuł.
Ale specjalnie dla Ciebie Iwonka postaram się jeszcze coś "wyrzeźbić";-)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...